Lietuvos krikščioniškojo jaunimo blaivybės sąjunga „Žingsnis“

Laiškeliai

Sveikas, Žingsni. Su gimtadieniu! Tuoj

Sveikas, Žingsni. Su gimtadieniu!
Tuoj bus metai, kai aš pirmą kartą patyriau tą nuostabiąją „Snaigės“ magiją. Aišku, visi ten buvę man rekomendavo tą tikrąją, „Sniego gniūžtės“ patirtį, tai aš tikrai neatsisakiau. Ten nuvykus ir nesugebėjus lengvai su tuo visu atsisveikinti žinojau, kad man reikia daugiau. Taigi, jau kitą vasarą aš buvau jauniausia skyriaus narė… Todėl esu Tau, Žingsni, be galo dėkinga, už norą padarytį kažką reikšmingo, už galimybę pastūmėti kitus teisingu keliu ir už galimybę nuolat mokytis 🙂 Negaliu net pasakyt, kiek kartų per tuos, atrodo, trumpus metus pasikeičiau, ir dėl to ir vėl esu dekinga Tau. Nemanau, kad Tau galėčiau grąžinti tiek, kiek tu man esi suteikęs, bet aš galiu stengtis tai padaryti gerais darbais, savanorystė ir įgytų įgūdžių tinkamu panaudojimu.
Tikiuos mūsų keliai dar ilgai neišsiskirs, o tu išliksi toks pat ambicingas kaip ir visad! <3
Su meile,

Karina

Pamenu, dar savo pirmosios SG

Pamenu, dar savo pirmosios SG stovyklos įspaudžius. Į stovyklą važiavau su didžiuliu nerimu… Mane kamavo daug klausimų. Kaip mane sutiks? Ar aš ten pritapsiu? Ar susirasiu draugų? Nedrąsiai žvilgčiodavau į kitus, buvau labai nedrąsi. Visa ta aplinka, visi žmonės buvo be galo šilti, draugiški , tolerantiški. Stebėdavau vadovus, kaip jie taip gali laisvai bendrauti, kalbėti su visai nepažįstamais žmonėmis, kuriuos mato net pirmą kartą , tiek visko žinoti. Net nebūčiau pagalvojusi, kad pati tokia tapsiu. Ši stovykla padeda atrasti save, daug ko naudingo sužinoti, susirasti tikrai gerų draugų . Kiekviena Sniego Gniūžtė nepamirštama! Draugai, kuriuos susiradau neeiliniai. Jie atviri, draugiški, linksmi, išklausantys, paslaugūs. Kiek daug įvairiausiu prisiminimų… Stovykloje jaučiuosi naudinga, laisva, reikalinga, išradinga.
Tiesiog noriu pasakyti: tai nėra `šiaip` projektas, tai mums šeima.

Ieva

Sveikas, Žingsni,sveikinu su gimtadieniu! Sunku

Sveikas, Žingsni,sveikinu su gimtadieniu! Sunku patikėti, jog jau 20 metų jungi mus visus Žingsniečius. Kol nesudalyvavau „Sniego Gniūžtės“ stovykloje, buvau uždara, nepasitikinti, pesimistiška panelė, bet dabar esu visiška priešingybė. „SG“ man suteikia galimybę tobulinti savo gebėjimus bei savybes, susirasti vis naujų bendraminčių. Visa ta aplinka, visi šilti žmonės, kuriuos sutinki, yra tai, ko nenorėtum atsisakyti ar prarasti. Dabar stengiuosi savanoriškai prisidėti prie ten, kur galiu ir nenustoti to daryti. „SG“ iš tikrųjų palieka gilų antspaudą gyvenime, tereikia tik pasinerti ir nebijoti būti išmaudytam šiltų Žingsniečių. Prižadu, jog patirsi kažką neįprasto. Žingsni, tu nuostabus!

Gerda

Sveikučiai :)Keista, tačiau rašydama šį

Sveikučiai 🙂
Keista, tačiau rašydama šį laiškelį jaučiuos lyg išsakyčiau savo sielą.
Žingsnis mane išmokė daug ko. Laisvai bendrauti, nebijoti garsiai kalbėti ir svarbiausia – suprasti, kad net ir tuomet, kada jautiesi vienišas kaip niekad, neesi toks, nes kiekvienas žingsnietis, kiekvienas tavo bendramintis visuomet yra kartu. Per dvejus savanorystės metus išmokau nebijoti to kas esu. Šioje veikloje atradau įkvėpimą stengtis ne tik dėl savo ateities, tačiau dėl kiekvieno praeivio, dėl kiekvieno žmogučio kuris bent kiek prisiliečia prie mano gyvenimo.
Žingsni – sveikinu tave su gimtadieniu ir linkiu įkvėpti visus taip, kaip įkvepei mane 🙂

Gabrielė

Su gimimo, su gimimo, su

Su gimimo, su gimimo, su gimimo dienaa!
Patys didžiausi sveikinimai gimtadienio proga skrieja visiems Lietuvos Žingsniečiams! Žingsnyje patyriau daugybę nepaprastai gražių akimirkų, susiradau naujų draugų, pomėgių. Sužinojau ir išmokau naujų dalykų, o į senuosius ėmiau žiūrėti visai kitomis akimis.
Žingsnis jungia žmones ir visi kartu, mažais žingsneliais, mes keičiame pasaulį. Ir toliau kurkime, ir toliau džiaukimės savo laimėjimais, didžiuokimės tuo, kokie esame.
Su gimtadieniu, Žingsni!

Vilma

Mielas „Žingsni“, žingsniečiai, gniūžtiečiai… Kad

Mielas „Žingsni“, žingsniečiai, gniūžtiečiai… Kad ir kaip save įvardinantys, bet degantys meile Žingsniui.
Jau greitai sveikinsime vieni kitus su Žingsnio gimtadieniu.
Čia susirenka ypatingi žmonės: pilni tikrų, nesuvaidintų emocijų, nuoširdūs, kūrybingi ir drąsus. Čia kiekvienas randa sau tinkamą vietą, o jeigu dar nerado – veikiausia nedalyvavo Žingsnio veiklose.
Linkėjimai dideliausi.
R–

Rasa

Sveikinimai su gimtadieniu visiems žingsniečiams!

Sveikinimai su gimtadieniu visiems žingsniečiams! Jau gerus metus aš labai labai dėkinga už tai, kad padėjot man suprasti, kokiu žmogumi noriu būti. Tiesiog linkiu visiems būti tikriems ir atviriems patiems sau ir tvirtai žinoti, kokie jūs patys norite būti. Myliu.

Eglutė

Labas Žingsni,Esu naujokas, dar visai

Labas Žingsni,

Esu naujokas, dar visai visai šviežias palyginus su jumis „Žingsniečiais Dinozaurais“. Vienas Dinozauras „Žilvinas G“ paslaptingai mane atvedė pas Jus. Jis sakė, kad su jumis, tai buvo jo vieni patys nuostabiausių gyvenimo metų. Kad žodžiais neįmanoma apibūdinti, kas Jūs esat. Ir štai aš čia, jaučiu ir suprantu, ką jis norėjo man pasakyti – ir jis nemelavo! Jūsų neįvardinsi, jus tik galima pajusti! Dabar esu pats laimingiausias, – ir dielis didelis DIDELIS DINOZAURIŠKAS AČIŪ ir APKABINIMAS DINOZAURUI ŽILVINUI G. Jis padovanojo man laimę!
Esu laimingas prisidėdamas prie prasmingos žingsnietiškos veiklos.
Mielas Žingsni, Tu mane motyvuoji, Tu esi draivas, Tu esi gėris, Tu esi apkabinimas, Tu esi parama, Tu esi džiaugsmas, Tu esi šypsena, kuri papildo mūsų gyvenimus tada kada jos reikia!

Tu darai gerą man, aš darau ir darysiu gerą kažkam kitam, ir tikėsiu, kad ir kitas darys gerą kažkam kitam – tegul rieda šį gėrio sniego gniūžtė amžinai.

Žingsni, ačiū, kad esi!

Rimantas

Pasileidi vieną ryškiausių dainų, kurios

Pasileidi vieną ryškiausių dainų, kurios atspindi visus nostalgiškus laikus, kurie praėjo su tavimi, mielasis.
bet Ž, ar pagalvoji kartais su manimi, jog mes tiek metų esame drauge – kiek kartų, su kiekvienais metais, tave aplankė naujų ir senai matytų žmonių? Esi ypatingas, mano viduje esi neatsiejama dalis visumos, juk jeigu jau paauglystę išgyvenome abudu, kaip paauglių paaugliai, tai reiškia – draugai amžiams.
Ir žinai, kiekvieną dieną sužinau kažką naujo apie tave, kas mane vis labiau žavi, tad palinkėsiu, jog ir per kitus dvidešimt metų nestokotum naujų istorijų, įvykių, kurie motyvuotų kitus sekti tavo pėdomis.
Esu dėkinga, jog suteikei progą susipažinti, palaikyti sunkiuoju laiku, apkabinti džiugiomis akimirkomis ir į mūsų platų ratą įsileisti daug jaunų žmonių, kurie siekia to paties tikslo, kaip ir mes su tavimi.
Beje, aš vis kiek juokiuosi, kaip maža mergaitė, iš to fakto, jog tave vadinu tiesiog Ž. Visiems kai parašau kur einu, tai iškart supranta, nereikia net aiškinti jau.

Lina

Mielas Žingsni, sveikinu su artėjančiu

Mielas Žingsni, sveikinu su artėjančiu gimtadieniu. Tiek daug metų ir brandžios patirties sukaupei, tiek šypsenų įkvėpei, tiek daug vaikų užauginai. Ir kaip įspūdingai jie toliau žingsniuoja. Turi kuo didžiuotis per šiuos 20 metų.
Niekada nepamiršk, kiek žmonių įkvėpei savo gyvenimą keisti į geresnę pusę. Kai po Sniego gniūžtės stovyklos dalyviams virpa širdelės atveriant laiškučių pilną vokelį. Skaitant kiekvieną eilutę ir nuoširdžius gerumo žodžius. Kartais verkiant iš laimės. O po ilgų pertraukų nuo stovyklų – vėl išsitraukiant stovyklų laiškelius. Prisimenant, kiek daug švelniukų išdalinta ir kiek glėbių šilumos gauta atgal. Kiek draugysčių čia užmegzta, kiek gyvenimų pakeista, kiek prasmingų žodžių vienas kitam ištarta žvakelių šviesoje…

Mielas Žingsni, ar jau apsvarstei, ko norėtum gimtadienio proga? Nepaisant visų šių metų, dar turėtum viltingai žvelgti į priekį 🙂
Tu tik nenusimink, jei kažkas nepavyko kaip norėjai ar ko nepavyko pasiekti. Juk dar bus daug progų paaugti pačiam ir užauginti ne vieną kartą žingsniečių. Be to, esi ne vienas. Šalia Tavęs daugybė širdingų žmonių bei broliškų organizacijų, kurios siekia gera. Esi labai svarbi dalis daugybės žmonių gyvenimuose.
O gimtadienio proga linkiu Tau vaikiško smalsumo ieškoti, stiprybės visa svarbiausia atrasti ir išminties šį vidinį pasaulį suprasti. Duokš ranką ir eime į priekį kartu.

Darius

Savanoriauju dar tik antrus metus,

Savanoriauju dar tik antrus metus, tačiau tie dveji metai man davė daug daugiau, nei galėčiau pagalvoti. Pirmą kartą apie Sniego Gniūžtės stovyklą sužinojau iš mamos, kai ji papasakojo, kad jos draugės dukra ten dalyvavo ir buvo labai tuo patenkinta. Iš pradžių pagalvojau, koks čia smagumas, visą savaitgalį būti užrakintai mokykloje?! Bet jau kirbėjo mintis, kaip čia patekti ten.. Po metų tada sudalyvavau pirmojoje savo gniūžteje Kretingoje. Ir likau pakerėta! Žmonės, aplinka, bendravimas, ta visa šiluma ir jaukumas taip paglostė širdį.. Ir tada supratau,kad aš irgi noriu būti to dalimi, noriu dalintis džiaugsmu su kitais. Lietuvoje ir pasaulyje tiek daug žmonių, susietų šia gražia įdėja. Esu labai laiminga ir dėkinga, galėdama būti jos dalimi. Linkiu Žingsniui sulaukti dar daug daug tokių gražių jubiliejų!

Gabrielė

Sveiki. Keistas jausmas kai organizacija,

Sveiki. Keistas jausmas kai organizacija, kuri tau reiškia viską yra vienmetė. 😀 O dabar rimtai. Džiaugiuosi susiklosčiusia savo praeitimi. Nuo mažumės buvau klasėje, kur kietuoliai buvo sportuojantys ir gerai besimokantys vaikai/paaugliai. Kai teko keisti mokyklą iš karto atsirado Žingsnis, kuris mane toliau maitino panašiomis vertybėmis! <3

Pirmoje mokykloje turėjau draugą. Su juo varydavom į visas SG iš eilės. Tai mane užkabino ir prisijungiau prie Žingsnio. Mano draugui ir man pradėjus lankyti skirtingas mokyklas mūsų ryšys šiek tiek susilpnėjo ir jo nauji draugai pradėjo jam daryti didesnę įtaką. Jis pradėjo vartoti alkoholį, rūkyti (ne tik cigaretes). Mūsų ryšys nutrūko. Iš bendrų pažįstamų girdėdavau, kad 12 klasėje jis net į mokyklą pradėjo nešiotis bongą. Dabar nežinau nei kur jis, nei ką jis veikia. Liūdna, gaila ir skaudu.

Noriu palinkėti Žingsniui, kad jo veikla paliktų žymę jaunimo širdyse ir kad kuo daugiau žmonių prisilietę nebenorėtų to paleisti. Ačiū visiems Žingsnio savanoriams už tai ką darot! Myliu <3

Edvinas

Pamenu, kai draugė pakvietė mane

Pamenu, kai draugė pakvietė mane į SG stovyklą Marijampolėje. Pirmą kartą pabijojau – nežinojau, kas tai, ko tikėtis, ir kaip viskas bus. Taigi, deja, bet draugės pasiūlymo atsisakiau. Tačiau, kai ji grįžo iš stovyklos visa pakylėta ir be galo laiminga pasidalino savo įspūdžiais truputį kaltinau save, kad nesudalyvavau. Bet jau tada pradėjau aktyviai domėtis SG, ir laukti kitos stovyklos. Atėjo taip ilgai laukta stovykla, ir ką Jūs manot… Buvo nerealu. Be galo džiaugiausi, kad išdrįsau joje sudalyvauti, susiradau daug draugų, o po to prisijungiau prie Žingsnio 🙂 tada norėjau pamatyti save kitame kailyje – vadoviuko „vaidmenyje“. Lengva nebuvo, teko daug ko mokytis, metodika ir t.t. Bet buvo gera žinoti, kad šalia yra daug patyrusių žmonių, iš kurių galima mokytis. Vėliau įsisupus į stovyklų virtinę pirmą kartą sudalyvavau skyrių mainuose, kurie paliko įspūdžių visam gyvenimui. Niekada negalvojau, kad kitame skyriuje visiškai nepažįstamą žmogų gali priimti kaip tikrą šeimos narį. Stovykla buvo nuostabi, kupina laimės ašarų bei juoko.
Žingsnis mane išmokė daug ko. Tai buvo pats gražiausias mano jaunystės laikas, kuriame pasisėmiau daug patirties, susiradau daug pažįstamų. Būdavo taip gera susitikti su seniai matytais draugais, vis kitame mieste, kitose stovyklose. Kartais grįžtu į prisiminimus ir atsimenu, kaip būdavo smagu ruoštis stovykloms ar jose dalyvauti. Švelniukai jau sunkiai betelpa į „SG dėžutę“, tai puikus įrodymas, kad esu sukaupus daug gražių prisiminimų iš šios organizacijos.
Labai visų pasiilgstu, ir su gimtadieniu, Žingsni. Ačiū, kad atsiradai mano gyvenime 🙂

Vaida

Savanoriauju jau kurį laiką, ir

Savanoriauju jau kurį laiką, ir ką supratau – dažnai padarai daugiau, nei manai, kad padarei. Niekad nežinai, kokį efektą padaro tavo pasakytas žodis, kaip geras pavyzdys įkvėpia kitus ir nejučia keičia gyvenimus. O nuoširdus bendravimas, atvirumas padeda asmenybėms geriau pažinti save ir kitus, klysti ir tuo pačiu mokytis, augti.
Didžiuojuos savanoriais, jūs esate nuostabūs. Ačiū jums už tai. <3

Svetlana