Lietuvos krikščioniškojo jaunimo blaivybės sąjunga „Žingsnis“

Apie mus

Kas yra LKJBS „Žingsnis“?

Lietuvos krikščioniškojo jaunimo blaivybės sąjunga (LKJBS) „Žingsnis“ yra jaunimo prevencijos organizacija, vienijanti moksleivius, studentus, mokytojus bei visus norinčius dalyvauti visuomeninėje savanoriškoje veikloje, siekiančius neformalaus ugdymo metodais skatinti tikslingą užimtumą, sveiką gyvenimo būdą.

LKJBS „Žingsnis“ veikia nuo 1997 metų. Per šį laiką organizacija atrado savo nišą prevencinių iniciatyvų tarpe, išpopuliarino „Sniego gniūžtės“, „Snaigės“ bei rengė „Gatvės savanorių“, „Vyresniojo brolio“, „Vilties“, „Tilto“, „Snaigiukės“ projektus, konferencijas ir seminarus prevencinio švietimo klausimais. Aktyviausia organizacijos veikla – „Sniego gniūžtės“, “Tilto” ir „Snaigės“ stovyklos bei jų tęstiniai renginiai.

Mūsų vertybės

„Žingsnyje“ sąmoningu laikomas moralus narių elgesys, organizacijos taisyklių paisymas ir savo veiksmų pasekmių suvokimas.

Blaivybė – teigiamo Žingsnietiško blaivaus laisvalaikio propagavimas ir susilaikymas nuo psichoaktyvių medžiagų vartojimo.

Bendruomeniškumą „Žingsnyje“ išreiškia suvokimas, jog tik padėdami vienas kitam kuriame bendrą gėrį. Mes išklausome, rūpinamės savo bendraminčiais nariais, ir tikime, kad kartu susibūrę bendruomenėje galime pasiekti žymiai daugiau nei dirbdami pavieniui.

„Žingsnio“ narių atvirumas – tai platus organizacijos mąstymas priimant naujas idėjas ir kiekvieno nario iniciatyvą. Žingsnietis išlieka atviras išreikšdamas savo mintis ir jausmus.

Tolerancija „Žingsnyje“ siejama su pakantumu – mes priimame kitoniškumą ir visada tik konstruktyviai kritikuojame „Žingsnio“ vertybėms priešingą elgesį. Gerbiame kiekvieno teisę rinktis, todėl stengiamės parodyti geresnį kelią, o ar žengti juo – leidžiame apsispręsti pačiam žmogui.